LKS Zantyr Sztum


60 Urodziny Andrzeja

foxco, 10 czerwca 2022

 

W dniu 24 maja 2022 roku, w godzinach porannych, odbyła się bardzo miła impreza biegowa wokół Jeziora Zajezierskiego, ze startem i metą na bulwarze przy plaży miejskiej.
 
Okazją do organizacji imprezy były 60 urodziny naszego kolegi Andrzeja Ludwika, jednego z pierwszych Sztumskich Maratończyków. Po raz pierwszy pokonał ten królewski dystans już w 1980 roku i tak mu zostało z tym bieganiem do dzisiaj.
 
Na tę imprezę zaprosił grono przyjaciół i kolegów z tras biegowych, aby w miłej atmosferze przebiec kolejny maraton. Forma biegu była dowolna, od 1 okrążenia liczącego 4 710m do 9 okrążeń dających w sumie 42 390m. Koledzy biegali, jeździli rowerami i maszerowali.
 
Andrzej zaczął dość mocno z jedynym biegowym "rodzynkiem" Anetą, z którą pokonał 2 pierwsze okrążenia. Później, w połowie dystansu, trochę musiał walczyć ze zmęczeniem na trasie. Solenizant zaprosił do wspólnego sprzędzenia czasu również swoje przyjaciółki z żoną Anitą, które maszerowały z kijkami za Andrzejem. Pogoda nas nie rozpieszczała - grzało słońce, wiał silny wiatr. To chyba załatwił Andrzej jako "stary" żeglarz, który spędził na tym jeziorze wiele godzin pod żaglami. Po prawie 5 godzinach dotarliśmy na metę śpiewając Andrzejowi "100 lat". Tutaj czekała na Andrzeja koleżanka Małgorzata Kniaź przyozdabiając jego głowę wieńcem laurowym, co troszkę przypomniało klimat pierwszego maratonu w Atenach. Andrzej z Anitą bardzo profesjonalnie przygotowali swoją imprezę. Były indywidualnie wręczane, wraz z życzeniami i łezką w oku, medale. Super poczęstunek kaloryczny i słodki oraz napoje do nawadniania po tak dużym wysiłku.
 
Dziękujemy bardzo Andrzejowi i Anitce za tak miłą imprezę sportową, w której uczestniczyli: Andrzej, Anita i Bartosz Ludwik oraz rodzice Pani Janka i Pan Wojciech, Aneta Sadowska, Krystyna i Mirosław Anaczkowscy, Elwira i Lech Piotrowscy, Ewa i Mirosław Jurewiczowie, Danuta i Sławomir Rozenbergowie, Maria i Ryszard Mazerscy, Krzysztof Kołaszewski, Krzysztof Lisogórski, Grzegorz Pepliński, Piotr Dmitrzak, Leon Treć, Andrzej Krawiec, Grzegorz Ziarko, Andrzej Belzyt, Westalka Gosia Kniaź (ta od wieńca), no i niestrudzony kronikarz naszego wysiłku, kolega z lat Pomet-owskich, Ryszard "Yogi" Krzyżykowski. Dziękujemy koledze za wspaniałe zdjęcia od startu do mety (wysiłek prawie jakby przebiegł maraton).
 
Dziękujemy, a poniżej karta charakterystyki wysiłków kolegów:
 
 1. Andrzej Ludwik - maraton 4h55'20"
 2. Sławomir Rozenberg - maraton 3h57',17"
 3. Krzysztof Lisogórski - maraton 3h57'15"
 4. Andrzej Krawiec - maraton 4h19'19"
 5. Mirosław Anaczkowski - półmaraton 1h55'2" + półmaraton NW 2h44'8"
 6. Piotr Dmitrzak - półmaraton 1h39'14" (7 okrążeń)
 7. Grzegorz Pepliński - półmaraton 2h10'20"
 8. Mirosław Jurewicz - półmaraton 2h11'2"
 9. Aneta Sadowska - 2 okrążenia
 10. Lech Piotrowski - 3 okrążenia
 11. Krzysztof Kołaszewski - 2 okrążenia
 12. Bartosz Ludwik - 2 okrążenia
 13. Leon Treć - 3 okrążenia
 14. Roman Adamski - 3 okrążenia